KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14299110
nr 1429 9110
Svante Kede
(1877-1955), Sverige
Oljemålning, Svante Kede (1877-1955), Signerad, älv. Olja på duk, 40x31cm, yttermått inklusive ram: 53x44cm
Svante Kede, svensk bildkonstnär född 1877, död 1955.
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
måndag 1 november 2021
kl 20:34:30
250 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
400 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)