KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14299110

nr 1429 9110

Svante Kede

(1877-1955), Sverige

Oljemålning, Svante Kede (1877-1955), Signerad, älv. Olja på duk, 40x31cm, yttermått inklusive ram: 53x44cm

Svante Kede, svensk bildkonstnär född 1877, död 1955.

Utrop:

500 kr

Såld:

450 kr

måndag 1 november 2021
kl 20:34:30

Svante Kede

Läs mer om Svante Kede